İletişim: info@ordum.com - 0 537 609 57 26           
  Anasayfa                   Detaylı Arama

 

Turizm Haftası Kutlanacak (2019)2019-04-12 07:02:00

Turizm Haftası Kutlanacak (2019)


Doğal, tarihi ve kültürel varlıkların, sürdürebilir turizm ilkeleri doğrultusunda; doğal, tarihi ve kültürel varlıklara yönelik konuların turizmde değerlendirilmesi, turizm bilincinin oluşturulması, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine daha etkin katılımının sağlanması amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” ilimizde de farklı etkinliklerle kutlanacak.
Bu yıl Ordu’da yapılacak Turizm Haftası kutlamalarına, “ORDU’da Mavi & Yeşil Yaşamlar; Turizm 2019” sloganı ile yola çıktıklarını belirten İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Sevim Gürdal, “Ülkemizde en hızlı gelişen hizmet sektörleri arasında yer alan turizm sektöründe; ilimiz adına farkındalık yaratmak gayretindeyiz. “Oksijenin Yurdu”, “Geçilecek Değil; Kalınacak Şehir”, “Sanat Şehri”, “Yaylalar Diyarı”, “Ordu’nun Dereleri”, “Orkideler Diyarı”, “ Denizi, Yeşili, Şelalesi, Doğa Sporları, Paraşüt Sporu”, ilimiz turizmini on iki aya yaymak amacıyla kurulan Çambaşı Kayak Merkezi ile kış sporları ve kış turizmi alternatifleri;  Kurul Kalesi, Kibele’si, Yason’u, Ünye Kalesi, Haznedaroğlu Konağı, Mesudiye Kaleleri, Kaya Mezarları... gibi sayısız kültürel değerleri ile ORDU farklı alanlarda ve destinasyonlarda varlığını kabul ettirmiş bir şehirdir” dedi.
Turizm Haftası kutlamaları kapsamında yapılacak etkinlikler hakkında da bigi veren Sevim Gürdal, “Doğal güzellikleri, yemyeşil yaylaları, ahşap mimari örnekleri, misafirperver halkı, özgün yemek kültürü ve harika sahili ile Karadeniz’in çağdaş kentidir. Bu bağlamda bu yıl 43.sü düzenlenecek olan “Turizm Haftası” etkinlikleri, 15 Nisan 2019 Pazartesi günü saat:09.00’da Atatürk Anıtına Çelenk Sunma ile başlayacaktır. Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde hafta boyunca ve Türk Sanat Müziği ve Türk Pop Konserleri,  Resim Sergisi, Sinema Filmi ve Off Road gösterisi gerçekleştirilecektir” diye konuştu.
Turizm Haftası Kutlama Programı İse Şöyle:
15 NİSAN & PAZARTESİ:
Saat:09.00 
-Çelenk Sunma
Yer :
 - Atatürk Anıtı
 - Valilik Makamını Ziyaret
 - Büyükşehir Belediye Başkanlık Makamını Ziyaret

Saat : 14.00
Turizm Haftası Resmi Programı
Yer : OKSM Büyük Salon
- Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programın sunulması

Saat : 15.00
-Resim Sergisi
( Ankara Rüzgarı Kültür Sanat ve Yaşamı Destekleme Derneği ) 
Yer : OKSM Fuaye Alanı

Saat : 20.00 
Yer   : OKSM Büyük Salon 

-Türk Pop Müziği Konseri ( Koro & Solo) 
( Fatsa Çocuk ve Gençlik Korosu) 

17 NİSAN 2019 -  ÇARŞAMBA 
Saat : 20.00
Yer : OKSM Büyük Salon

- Türk Sanat Müziği Konseri
(Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi)
Türk Sanat Müziği Topluluğu

18 NİSAN 2019 PERŞEMBE
Saat : 14.00
Yer : OKSM Büyük Salon 

          - Sinema Filmi Gösterimi
             Filmin Adı: Zafir  
            (Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

21 NİSAN 2019 -  PAZAR 
Saat: 10.00 
OFFROAD GÖSTERİSİ 
Güzergah:  OKSM Önünden Kalkış 
Ordu Sahil- Kumbaşı- Efirli- Sakin Şehir Perşembe – Hoynat Adası- Çaka Beyaz Kum Plajı  ( Plaj park alanında mola) – Yasonburnu – Yalıköy- Bolaman Konağı – Fatsa Kabakdağı Eko Pazar Ziyareti)